На ваква атмосфера не може да се загуби (Видео)

Црвена ѕвезда успеа да се одбрани и да остане непоразена во дуелот против Наполи, во првото коло од Лигата на шампионите. Некогашниот европски првак за прв пат по 26 години се врати во групната фаза од елитната лига и покажа дека заслужено е таму.

Стадионот „Рајко Митиќ“ беше исполнет до последното место, а навивачите во текот на сите 90 минути даваа беспрекорна поддршка за „црвено-белите“. Посебно убаво беше да се види кореографијата и атмосферата која Делиите ја направија пред почетокот на средбата.

- Оглас -

Најнови вести