На Вилјареал му требаат голови, Специјалниот сингл на Sport Life нуди убави квоти за број на шутеви кон голот на Црвените

Ливерпул со 2-0 го победи Вилјареал на првиот дуел од полуфиналето во фудбалската Лига на шампиони, и вечерва има одлична прилика да го потврди пласманот во своето ново финале во ЛШ, а од друга страна, Жолтата подморница ќе оди на сè или ништо.

Ова е фудбалски настан на денот и нормално е што најголем дел од уплатите на обложувачите во Sport Life за денеска се на овој натпревар. Sport Life во својот специјален сингл посветен на овој меч ви нуди изобилство од можности за типување.

Не е е лесно да одбере што да се игра бидејќи се нудат огромен број игри.

Една од поинтересните игри е број на шутеви кон голот и шутеви во рамките на голот. Вилјареал мора да напаѓа и да шутира кон голот на Ливерпул, а јасно е дека и гостите нема да седат со скрстени раце и нозе, па и тие ќе напаѓаат. За Вилјареал треба да погодите дали ќе има до 3 или 4 и повеќе шутеви во рамките на голот, а кај Ливерпул границата е на 5,5 шута.

Може да се игра и погодување на стрелец на гол, начин на кој ќе падне првиот гол, дали ќе има црвен картон, пенал, да погодите резултат во 15-та, 30-та и 60-та минута, време на прв гол, број на корнери, офсајди, жолти картони, итн.

- Оглас -

Најнови вести