Начевски и Николов ќе го судат финалето во Лигата на шампионите

Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов добија уште едно големо признание. Тие ја добија довербата од ЕХФ да го судат финалето во Лигата на шампионите на фајнлфор-турнирот во Келн.

Начевски и Николов се најдобри не само македонски, туку и светски судии, а тоа може да се поткрепи со фактот дека имаат судено финалиња на сите големи натпреварувања, како што се: Европско првенство, Светско првенство и Олимписките игри. Единствено им фалеше финале во Лигата на шампионите, а ЕХФ реши дека оваа сезона е ред македонската судиска двојка да ја дели правдата на мечот кој треба да го даде клупскиот континентален владетел.

Финалето на Лигата на шампиони ќе се игра на 9 јуни во Келн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести