Начо тореадорот славеше титула во урнебесна епизода на „Сантијаго Бернабеу“ (Видео)

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо Фернандес на оригинален начин во стил на шпанските тореадори ја славеше титулата на Реал Мадрид во Ла Лига.

Кралскиот клуб убедливо го победи Еспањол со 4:0 и веќе е недостижен за конкурентите, па имаше голема прослава.

Почна на урнебесен начин на култниот „Сантијаго Бернабеу“ со Начо во главната улога и двете деца што се судрија меѓусебе, па потоа продолжи и на улиците низ Мадрид.

Two children accidentally running into each other in front of Nacho Fernandez from soccer

 

Реал ја освои 35-та шампионска круна во Шпанија и е убедливо најтрофејниот клуб во земјата, пред Барселона со 26 титули.

Само уште Атлетико Мадрид во Шпанија има двоцифрен број на шампионски пехари, точно 11 на третото место на вечната листа.

 

- Оглас -

Најнови вести