Надал бара на Мастерсот во Мадрид да не игра во ист термин со Реал – Манчестер сити

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, кој е најуспешен во историјата по бројот на гренслем-титули и е еден од најпопуларните шпански спортисти, утре треба да го почне својот настап на Мастерсот во Мадрид и побара мечот да биде денски бидејќи вечерта сака да биде на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ и да навива за Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите против Манчестер сити.

„Рафа сака да игра преку ден бидејќи тогаш топчето повеќе отскокнува, а и сака да биде на стадион да го гледа Реал Мадрид, па испрати молба да не игра во вечерен термин“, изјави директорот на турнирот, Фелисијано Лопес.

Противник на Надал ќе му биде Кецмановиќ или Бублик.

- Оглас -

Најнови вести