Најбизарната радост после даден гол во 2019 година (Видео)

Сме се изнагледале најразноразни интересни прослави после постигнат гол, но има и такви што на чуден начин се радуваат, а и фудбалерите на Берое спаѓаат во тој ред и претераа.

Откако Берое даде гол за 2-0 против Дунав од Русе во меч од бугарската лига, стрелецот Иван Минчев постигна прекрасен гол со шут од далечина, почна да слави, а му се придружија и соиграчите. Еден од соиграчите, Карлос Охене од Гана, на многу чуден начин одлучи да го прослави голот на Минчев. Зборови не се потребни, погледнете сами како изгледаше прославата:

https://twitter.com/i/status/1158083878692761601

- Оглас -

Најнови вести