Најјака позадина што ќе ја видите вечерва – Мечот уште не почна, а навивач доби проектил терен-трибина директно во носот (Видео)

Пред почетокот на мечот меѓу Њукасл и Норич што веќе е во тек од 20.30 часот, се случи комична сцена во која настрада еден навивач на домаќините.

Додека поранешниот играч на Њукасл, Лес Фердинанд, го најавуваше мечот со интервју на теренот, во заднина на урнебесното видео, кое веќе е хит, се гледа како топка од теренот го погоди директно во главата навивачот на Њукасл на трибините.

Newcastle fan to the left of Ferdinand, “Well things can’t get much worse…” from soccer

Њукасл ја очекува првата по цели 14 меча без триумф во сите натпреварувања.

И Норич очекува успех со кој може да побегне од опасната зона за испаѓање во Премиер лигата, а ќе има голема предност бидејќи од деветтата минута има играч повеќе по исклучувањето на Кларк.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести