Најлошото финале во Копа Либертадорес одлучено со гол во 98-ма минута (Видео)

Палмеирас е нов шампион на Копа Либертадорес, и ќе ја претставува Јужна Америка на Светското клупско првенство. Во лошото финале во кое двата тима се плашеа од пораз и кое имаше судиско продолжение од 12 минути, Зелените шутнаа само еднаш и дадоа гол.

Јунак на финалето е Брено Лопес кој погоди со глава во 98-ма минута. За Палмеирас, ова е втора континентална титула по онаа во 1999 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести