Навивачкиот вулкан во „Борис Трајковски“ еруптира по последниот свиреж (Видео)

Над 7.000 навивачи во „Борис Трајковски“ уживаа во ракометниот спектакл, по кој Македонија се радуваше. Во меч кој решаваше за пласман на Светско првенство, нашите најдобри ракометари ја победија Чешка со 27:25 и се пласиравме на Мундијалот.

По завршување на мечот, вистинска ерупција од радост се случи на трибините. Едноставно, за уживање беше да се биде дел од овој спектакл.

 

- Оглас -

Најнови вести