Не може без Вардарци – Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ

Лидерот на „новиот“ Вардар, Тимур Дибиров, блескаше во победата против Веспрем и заслужено се најде во идеалниот тим на третото коло во Лигата на шампионите.

Најдобрата седморка не може без Вардарци, кои газат од самиот старт на ЛШ и во секоја рунда се присутни во најдобрата седморка. Овојпат место има за Дибиров, а заедно со него идеалниот тим го сочинуваат и  голманот Родриго Коралес, потоа и Николај Маркусен, Јака Малус, Алекс Душебаев, Марио Шоштариќ и Лука Карабатиќ.

Вардар по три кола е со максимален учинок од три победи.

- Оглас -

Најнови вести