Не може само да лета, се друго е тип-топ – Реал Мадрид ќе има футуристички стадион (Видео)

Реал Мадрид гради вистинско чудо и ќе има нов стадион во футуристички стил. Во нешто повеќе од две минути видеоматеријал претставен е новиот изглед на „Сантијаго Бернабеу“ што ќе ве остави без здив.

https://twitter.com/TheSportsman/status/1415999878069686283?s=20

Кралскиот клуб ја почна комплетната реконструкција на стадионот пред почетокот на корона кризата, а се очекува стадионот што е прекрасен да биде завршен во 2023 година.

Во меѓувреме Реал Мадрид ги игра своите натпревари како домаќин на алтернативниот стадион „Алфредо Ди Стефано“ во Мадрид.

 

- Оглас -

Најнови вести