Не им го спомнувајте страшниот Канаѓанец, им даде пет гола за четири дена (Видео)

Кајл Ларин станува вистински кошмар за Ризеспор, а Канаѓанецот повторно покажа дека му лежи стилот на игра на ривалот од Турција и со нов гол ги елиминира во Турскиот куп.

Ларин вечерва беше стрелец на единствениот гол за Бешикташ во осминафиналето на Турскиот куп, но вкупниот биланс против Ризеспор само за четири дена и на два различни дуели му е пет погодоци.

Само пред четири дена, Канаѓанецот ја наполни мрежата на Ризеспор со 4 гола во победата од 6:0 во меч од турското првенство, а и вечерва еднаш беше прецизен за нов триумф на гигантот.

Шпицот на Бешикташ сезонава има извонреден учинок од 14 погодоци на 20 натпревари во сите конкуренции.

Ларин моментно е втор стрелец во Суперлигата на Турција со 11 погодоци, еден помалку од лидерот Бупенѕа од Хатајспор, кој постигна 12 гола.

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести