Нека се множат, прв гол за Лука Станковски во словенечката лига

Македонскиот напаѓач Лука Станковски, на вториот настап во дресот на НД Горица, го постигна својот прв гол.

Станковски дебитираше во словенечкото првенство на мечот со Олимпија кога на терен мина 58 минути, додека денеска против Целје беше резерва и влезе во игра на стартот на второто полувреме, а само три минути подоцна постигна гол за водство од 1-0.

- Оглас -

Најнови вести