Нема да има хет-трик на Халанд, Гвардиола ја расипа забавата

Ерлинг Халанд вечерва ќе остане „само“ со два гола против Копенхаген бидејќи на полувреме беше повлечен од игра и заменет со Кол Палмер.

Тренерот Пеп Гвардиола му се воодушевуваше на Халанд, кој си поигрува со противничките одбрани и во ЛШ и во Премиер лигата, но го спречи да даде повеќе од два гола и реши да го одмори за наредните предизвици.

- Оглас -

Најнови вести