Нема фудбал, нема проблем за фановите на Ајнтрахт – Ги израдуваа хокеарите во Клагенфурт (Видео

Околу илјада навивачи на бундеслигашот немаа можност вечерва да ги бодрат своите миленици во Лигата на Европа против Салцбург, па заминаа на хокеј.

Слични вести...