Немало посигурна „двојка“, а квотата во Sport Life е премија!

Порденоне и Реџина се среќаваат во меч (20:30 часот) од петтото коло од италијанската Серија Б лига, а коефициентот за победа на гостите во Sport Life е 2.75.

Домаќините се наоѓаат на последното место, немаат ниту еден постигнат гол, а топката од својата мрежа ја ваделе дури 11 пати. Од друга страна, Реџина е на седмата позиција со осум освоени бодови.

Овие екипи играле двапати во својата историја, и тоа минатата сезона во истото натпреварување. Реџина се радуваше на последниот меч со победа од 1:0 пред своите навивачи, додека кога Порденоне беше домаќин, резултатот заврши 2:2.

 

ПОСЛЕДНИ 5 НАТПРЕВАРИ НА ПОРДЕНОНЕ

Цитадела – Порденоне 1:0

Порденоне – Парма 0:4

СПАЛ – Порденоне 5:0

Порденоне – Перуџа 0:1

Порденоне – Специја 1:3

- Оглас -

Најнови вести