Неверојатен слалом: Стопер истрча 62 метри, па асистираше за победа (видео)

За дефанзивецот на Индепендиенте Хорхе Фигал, сигурно досега не сте слушнале. Аргентинецот ноќеска направи неверојатен слалом со кој ја донесе победата за неговиот тим на гостувањето кај Атлетико Тукуман.

Фигал ја прими топката од својата половина, истрча 62 метри дриблајќи ги противниците како од шега, па со одлична асистенција го проигра соиграчоти  му ја додели полесната задача, да ја смести топката во голот.

- Оглас -

Најнови вести