Незапамтен хаос во УФЦ – Борците и нивните тимови се истепаа пред борбата (ВИДЕО)

Хазмат Чимаев и Нејт Дијаз требаше да имаат спектакуларна борба во Лас Вегас утревечер на УФЦ 279 евентот, но на редовната прес конфаренција се случи невиден хаос.

Двајцата борци, вклучувајќи ги и нивните тимови направиле хаос и се истепаа, по што првиот човек на УФЦ, Дана Вајт мораше сам да излезе на прес конференција и да им се извини на новинарите.

„Се извинувам за ваквата ситуација, но поради безбедноста оваа одлука е најдобра. Ги разбирам вашите негодувања, но верувајте дека ова е најдобро за безбедноста“ изјави Вајт при обраќањето.

Тепачката беше навистина жестока а летале и предмети, а за среќа немало посериозно повредени во тој инцидент.

- Оглас -

Најнови вести