Бетмен ќе ни сервира НХЛ каква што не сме гледале – За 7 екипи веќе заврши сезоната

Најслабите седум клуба нема веќе да играат, првопласираните четири од двете конференции се пласираа во првото коло од плејофот, а останатите 16 ќе играат квалификациска рунда во три добиени меча и серија подобар од пет.

Слични вести...