Никој нема право да го сруши најдоброто фудбалско семејство во Македонија

Не треба да има дилема, селекторот Ангеловски ја создаде оваа историска генерација и тој треба да биде на кормилото за ЕП 2020.

Слични вести...

1 Response

  1. Avatar Boris Tanaskov напиша:

    Vo vreme koga sme opsednati so rani do rani,fdbalskata Reprezentacija so Pandev,Ademi,Aliovski,Trickovsi,Nikolov…na celo so Mrme ni podari parce radost.E sega,so koe pravo tamu nekoj vo FFM si zema za pravo deka,eve-taka saka da ni klava sol na rana?Ako nekoj misli deka toa sto ke go stori zaradi keif,ke padne ovaa vlast oti opsto e poznato na koj naci e toj Nekoj dojde na taa funkcija.Malku bese sto Vardar na dva pati zaradi nekakva”licenca”mu bese odzemeno pravoto da prodolzi vo Evropa?Pa sega,l ova.Do kade?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *