Ноќ за рекорди: Салах направи нешто што на никој фудбалер на Ливерпул не му успеало претходно (ФОТО)

Мохамед Салах игра во животна форма, а тоа успеа да го потврди и со неверојатен подвиг, со кој влезе во историјата на Ливерпул.

Со вечерашниот гол против Атлетико Мадрид во 78-мата минута, Салах стана првиот фудбалер на Црвените од „Енфилд“ којшто успеал да постигне гол на девет последователни натпревари.

 

- Оглас -

Најнови вести