Нов голем проблем за Челзи

Челзи е најголемото разочарување во Европа од почетокот на 2023 година. Англискиот клуб не жалеше пари за нови играчи во јануарскиот преоден рок и потроши 330 милиони евра, но тоа засега нема никаков ефект.

Лондонскиот тим е во тешка резултатска криза и има само една победа во 11 дуели одиграни во сите натпреварувања во 2023 година. Покрај сите тие лоши резултати, сега пристигна и лоша вест, а е поврзана со капитенот Тијаго Силва.

Бразилскиот репрезентативец се повреди на неделниот меч против Тотенхем, а по направените прегледи и магнетна резонанца, констатирано е дека има проблеми со лигаментите на коленото. Проценките се дека Силва ќе паузира во следните шест недели.

- Оглас -

Најнови вести