Новата ѕвезда на Реал Мадрид се повреди на подготовките во САД, се чекаат деталните прегледи

Младата фудбалска ѕвезда на Реал Мадрид, Арда Ѓулер, се повреди на подготовките во САД и веднаш е вратен во Шпанија за да се извршат деталните лекарски прегледи. Се уште е неизвесно колку ќе паузира.

Според информациите од шпанските медиуми, Ѓулер има повреда на менискусот на десното колено.

Младиот турчин летово направи трансфер вреден 20 милиони евра од Фенербахче во Реал Мадрид.

- Оглас -

Најнови вести