Новинарот кој го направи интервјуто поради кое Роналдо е избркан од Манчестер сега го објави неговиот нов клуб!?

Новинарот Пирс Морган кој го направи интервјуто со Кристијано Роналдо поради кое Португалецот денеска доби отказ од Манчестер јунајтед, денеска повторно се „јави“ на социјалните мрежи.

Неколку моменто откако Манчестер јунајтед и официјално објави дека Роналдо повеќе не е нивен играч, Морган на „Твитер“ стави фотографија на Роналдо кој во своите раце држи дрес од Арсенал со бројот 7 и го има презимето на Португалецот. Пораката на Морган е „Време е за фаза 2“.

- Оглас -

Најнови вести