Новите игри во SPORT LIFE се „локум“ за високи добивки

Обложувалницата SPORT LIFE веќе е докажана како место каде што има најмногу игри на кои може да се игра и да се добие. Две од игрите кои неодамна беа промовирани се покажаа како одличен избор за тројца играчи, кои се усреќија со прилично високи добивки.

Се работи за игри поврзани со погодоците. Едната опција за обложување е да има меѓу еден и три гола во првото, а потоа еден до три гола и во второто полувреме. За малку похрабрите, кои „бркаат“ повисоки коефициенти, играта е 1-2 гола во прво и 1-2 гола во второ полувреме. Токму на овие две игри се погодени трите ливчиња.

Играч кој уплатил во Скопје решил да одигра осум мечеви на играта 1-2 ПП и 1-2 ВП и сите ги погодил. Со 50 вложени денари, добивката му е 171.494 денари, од кои 12.703 му се благодарение на понудениот бонус во SPORT LIFE.

На добитното ливче има пет средби од Лигата на шампионите: Јанг бојс – Манчестер јунајтед, Валенсија – Јувентус, Реал Мадрид – Рома, Манчестер сити – Лион и Бенфика – Баерн Минхен. Покрај овие атрактивни дуели, погодени се и мечевите Нотингам форест – Шефилд Вендзди, Мидлсборо – Болтон и Филкир – Брејдаблик. Сите погодени коефициенти се движат помеѓу 2.65 и 2.90, што е примамливо за секој играч кој сака да ризикува.

Истата игра ја искористил и играч од Дебар. Речиси идентично е ливчето како скопското добитно, бидејќи има осум парови, од кои шест се од Лигата на шампионите, како и англиските Нотингам форест – Шефилд Вендзди, Мидлсборо – Болтон. Овој играч само со 40 вложени денари, успеал да добие 139.784 денари, од кои 10.354 се од бонусот.

Третиот добитник решил да си даде малку поголема веројатност за добивка, па одиграл 1-3 гола во прво полувреме и 1-3 гола во второ полувреме. На ова ливче уплатено во Аеродром, има девет натпревари и сите се со истата игра, која е добитна. За 200 вложени денари, добивката тука е 89.887 денари.

- Оглас -

Најнови вести