Нуркиќ ќе мора да се јави на суд, доби тужба за фрлениот мобилен телефон (Видео)

Јусуф Нуркиќ доби тужба од момчето, чиј телефон го фрли на трибини по вербалната расправија во Филдхаус арена“ во Индијана.

Центарот на Портланд тогаш не играше, а според новинарот на „Јаху“ Крис Хејнс бил провоциран од трибините.

Според Хејнс, за кого оштетениот навивач Стивен Геске исто така најави тужба за лажни информации, Нуркиќ бил жестоко навредуван, а биле спомнати неговата мајка и почината баба.

Потоа Нуркиќ реагираше, дојде до Геске и групата момчиња кои биле во негова придружба, а се навивачи на Индијана пејсерс, му го зема мобилниот телефон и го фрли на трибината.

Обезбедувањето спречи поголем инцидент, а Геске објави дека поднел тужба против Нуркиќ и новинарот Хејнс, поради нарушен углед во заедницата.

Тој се пожали и дека оттогаш, а мечот се играше на 20. март добивал смртни закани и дека морала да го штити полиција секојдневно.

 

- Оглас -

Најнови вести