Оди во Веспрем, сака титула со Вардар: Остана само уште еден чекор, ајде Вардар

Рожерио Мораеш ќе игра за Веспрем од идната сезона, но вечерва од 18 часот ќе се бори како лав за победа на Вардар и втора европска круна на македонскиот првак во Келн

Слични вести...