Окампос од пенал ѝ посака добредојде назад на Ла Лига (видео)

Севилја е на прагот да ја запише првата победа во време на корона-вирусот и тоа во градското дерби против Реал Бетис. Домаќините имаат предност од 2-0 на половина час до крајот на средбата.

Одличен камбек на шпанскиот фудбал означија андалузиските екипи, а тимот на Хулен Лопетеги ја презеде контролата со голот на Окампос од пенал во 56-тата минута, а Фернандо само по шест минути реализира за сигурни 2-0 по одличната асистенција на аргентинскиот офанзивец.

https://twitter.com/BRGoals/status/1271193672961396737

https://twitter.com/fsgoaltv/status/1271192046259376128

- Оглас -

Најнови вести