Онана тргна, па се премисли и го честеше Џоунс дебитантски гол во ЛШ (видео)

Куртис Џоунс го постигна можеби најлесниот дебитантски гол во Лигата на шампионите откако Онана буквално го остави младиот играч на Ливерпул да ја затресе мрежата.

Катастрофалната проценка на голманот на Ајакс му донесе предност од 1-0 на Ливерпул, резултат кој е доволен за англискиот првак да се запише меѓу осминафилистите.

https://twitter.com/noob_fcb/status/1333883253196009480

- Оглас -

Најнови вести