Торино има опасни бикови, за час ја растурија Фиорентина

Торино неочекувано лесно ја декласира Фиорентина со победа од 4:0 во меч од 21-вото коло во Серија А.

Иако се очекуваше неизвесен меч, домаќините го решија победникот веќе во првото полувреме со три гола и предност од 3:0.

Вилфред Синго ја најавија голеадата на разиграните Бикови со гол во 19-тата минута, а по него двапати погоди хрватскиот интернационалец Брекало.

Кога и Санабрија ја затресе мрежата на Терачијано во 58-мата минута, јасно беше дека домаќините ќе слават убедлива победа.

Торино направи убав скок на деветтото место со 28 бода од 21 натпревар, а Фиорентина остана на шестото место со 32 бода.

 

- Оглас -

Најнови вести