Ова е денот на Роберт Левандовски (Видео)

Баерн Минхен вечерва ќе гостува кај Шалке во Гелзенкирхен, во можеби еден од најинтересните мечеви во Бундеслигата за ова коло. Актуелниот првак е голем фаворит против тимот кој лошо стартуваше во Бундеслигата. Роберт Левандовски е играчот кој е задолжен за погодоци во тимот на Баерн.

Ако се гледа според минатото, ова е ден на кој Левандовски направи чудо. Пред точно три години на 22 септември, на „Алијанц Арена“ гостуваше Волфсбург. Левандовски беше на клупата за резерви, а гостите на полувремето водеа со 1:0. На почетокот на вториот дел влезе полскиот голгетер и нашрави вистинско шоу.

Во периодот од 51 до 60 минута на неверојатен начин даде дури пет гола. Попрецизно, на Левандовски му беа потребни 8 минути и 59 секунди за пет погодоци што е рекорд кој тешко дека некогаш ќе биде соборен.

 

- Оглас -

Најнови вести