Ова е страшно: „Војна“ низ улиците на Наполи (Видео)

Наполи игра против Ајнтрахт Франкфурт во реванш-мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите, а овој дуел има предигра. Фановите на двата клуба прават вистински хаос низ улиците на градот и рушат сè пред себе.

https://twitter.com/i/status/1636040646082297856

Пред 10-тина дена Наполи донесе одлука да не продава карти на гостински навивачи под образложение дека се плаши од нереди, но УЕФА оваа одлука на италијанскиот клуб ја поништи. На тој начин беше дозволено влез на гостински навивачи, а домаќинот со право се плашел од нереди.

Се шпекулира дека фановите на Ајнтрахт со помош на уплтрасите од Бергамо прават нереди, но и домашните хулигани не се ништо подобри.

Едноставно, како да има војна низ улиците на италијанскиот град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести