Паметиме и триумф од 45 поени разлика против Естонците – Македонија оди на стартна победа за ЕП

Во старата сала на МЗТ во Аеродром го победивме денешниот ривал со неверојатни 45 поени разлика, 95:50, но Естонците имаат подобар биланс и водат со 4:3 во победи.

Слични вести...