Панче Ќумбев типува домашна петка

Панче Ќумбев веќе е редовен гостин на страниците на СПОРТ МАНИЈА, со своите совети и анализи повторно ќе се обиде да ви помогне полесно да дојдете до добивка, а сега има интересен концепт. Пет победи на домашните екипи во пет различни првенства во Европа.

Еве го предлог-типот на пет парови на нашиот поранешен репрезентативец:

 

Тотенхем – Кардиф (сабота, 16.00 часот)

Едноставно, Тотенхем мора да победи на овој  натпревар ако сака да држи чекор со водечките на табелата. Знаејќи со каков арсенал располагаат во нападот, верувам дека на овој натпревар ќе има најмалку 3 гола. Кардиф, заедно со Фулам и Хадерсфилд се трите екипи со најмногу примени голови во Премиер лигата, по 16, што потврдува дека екипата од Велс има слаба одбрана.

Предлог тип: 1&3+ (1.61)

 

Лехија Гдањск – Сосновјец (сабота, 18.00 часот)

Домашните се во предност. Играат доста добро и имаат многу добра и искусна екипа. За разлика од нив, гостинот сè уште ја бара потребната форма за полската Екстракласа. Тие се нови прволигаши и сè уште не се во посакуван ритам. Оттука и мојот тип „кец“ на овој натпревар.

Предлог тип: 1 (1.80)

 

Лацио – Фиорентина (недела, 15.00 часот)

Дербито во ова коло во Калчо лигата се игра на „Олимпико“. Лацио, според мене, е фаворит и верувам дека ќе победи. Имаат два порази по ред, што ќе им биде дополнителен мотив да ја прекинат незгодната мини-серија. Иако Фиорентина е во одлична форма мислам дека е редно да загуби.

Предлог тип: 1 (1.85)

 

Атлетико Мадрид- Бетис (недела, 16.15 часот)

Атлетико полека, но сигурно влезе во посакуваната форма и верувам дека ќе го победи тимот од Севилја. Формата на Гриезман ветува најмалку победа со два гола во мрежата на Бетис.

Предлог тип 1&Т1 (1.98)

 

Монако –  Рен (недела, 17.00 часот)

Просто неверојатно е како Монако игра слабо и губи бодови во оваа сезона. Имаат голем потенцијал, меѓутоа нешто не е како што треба во нивните редови. Мислам дека овој натпревар ќе биде пресвртница и ќе почнат да победуваат. Фалкао и дружината мора да проработат.Имаат квалитет за прекин на црната серија и овде типувам победа на домаќинот.

Предлог тип: 1 (2.25)

 

- Оглас -

Најнови вести