Пандев е подготвен за настап: Заслуживме да го освоиме третото место

Капитенот на македонската репрезентација е подготвен да игра против Израел, а вели дека Македонија со игрите што ги прикажа во квалификациите заслужи да биде веднаш зад Полска и Австрија.

Слични вести...