Патот на Вест хем до титула во Конференциската лига води преку Бенелукс

Ждрепката за четвртфиналето во Конференциската лига сакаше да нема некое дерби, но и тоа нуди голема неизвесност околу исходите.

Паровите се: Лех – Фиорентина, Гент – Вест хем, АЗ Алкмар – Андерлехт, Базел – Ница.

Премиерлигашот Вест хем е еден од главните кандидати за трофејот, а за да стигне до финале, ќе треба да елиминира два белгиски клубови, или по еден белгиски и холандски.

- Оглас -

Најнови вести