Пелистер го победи Вардар и го освои Супер куп трофејот

Екипата на Еурофарм Пелистер е освојувач на Супер купот во ракомет. Битолчани во драматичен меч го победија големиот ривал Вардар со 23:22 и по втор пат во клупската историја се радуваа на Супер куп трофејот во Македонија.

Еурофарм Пелистер и со оваа победа покажува дека има големи амбиции во новата сезона. Зелено-белите во краток период освоија три пехари, откако победија на Меѓународниот турнир во Струга, а на фјнл-фор турнирот во СЕХА лигата стигнаа до третото место.

 

- Оглас -

Најнови вести