Имаше солзи и од радост и од тага за првиот гренслем-пехар, сега пак ќе игра против тенисерката што ја расплака

Наоми Осака против Серена Вилијамс ќе биде дербито на Отвореното првенство на Австралија, особено по случувањата во Њујорк пред три години.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *