Почина четирикратниот освојувач на Грен слем турнири

Некогашниот австралиски тенисер почина на 83-годишна возраст.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *