Подгответе се: Се знае кога ќе пристигне албумот за Евро 2020!

Македонската фудбалска репрезентација за помалку од три месеци ќе дебитира на едно големо натпреварување, Европскоот првенство. Со пласманот меѓу елитното друштво, љубителите на самолепливи сликички во Македонија за прв пат добија можност на еден официјален албум на „Панини“ да ги лепат македонските фудбалски херои.

Според најавата на фејсбук страната на Панини – Македонија, албумот за ЕП 2020 официјално ќе излезе во продажба кај нас на 5 април.

 

- Оглас -

Најнови вести