Политички игри го прекинаа мечот во Луксембург – Дрон со знаме на Нагорно Карабах слета на терен (Видео)

Азербејџанскиот Карабах има убедлива предност од 3:0 на гостувањето кај Дуделанж, но фудбалот повторно е фрлен во сенка поради политички препукувања.

Слични вести...