Полјаците ја заборавија Ага, хит на Ролан Гарос е Ига (Видео)

Полската тенисерка на 19-годишна возраст ќе игра прво гренслемполуфинале, откако вечерва на убедлив начин ја прекина бајката на Мартина Тревизан на Ролан Гарос.

Слични вести...