Полуфинале на АО: Квитова против Колинс во реприза од Нова година

Петра Квитова успеа по вторпат да се пласира во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија, а ќе игра со Колинс, тенисерката што ја победи пред 20 дена.

Слични вести...