Попуст што не му личи на светски првак – Голот на Варан е спорен (Видео)

Литванецот Мажејка не досуди фаул од Оливие Жиру над голманот на Молдавија, а искористи стоперот на Реал Мадрид за израмнување на 1:1.

Слични вести...