После ваков гол за победа, Шефилд јунајтед заслужи да се појави на „Вембли“ (Видео)

Шефилд јунајтед му се придружи на Манчестер сити во полуфиналето на англискиот ФА куп, откако во драматичен меч попладнево, го совладаа ривалот од Чемпионшип, Блекбурн, со 3-2.

Гостите водеа со 2-1 до 80-та минута, а потоа Шефилд направи пресврт. Победничкиот погодок кој го даде Томас Дојл во 91-ва минута, беше ремек дело.

Ова е голот кој го однесе Шефилд ј. во полуфинале кое ќе се игра на „Вембли“ во Лондон:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести