Предизвик за познавачите на ватерполото: Србија или Хрватска, Грција или Италија? (Фото)

Со натпреварот Шпанија – Црна Гора од 14 часот почнува четвртфиналното лудило на Светското првенство во ватерполо за мажи.

Од 15.30 силите ќе си ги одмерат Грција и Италија, а од 17 часот е мегадербито помеѓу Србија и Хрватска и вистинска штета е што некој мора да испадне. Последен дуел е оној на Унгарија и Франција.

Според квотите во Sport Life, големи фаворити за победа се Шпанците и Унгарците, додека на другите два меча потешко е да се погоди победникот.

Освен на конечен тип, може да се обложите и на вкупен број голови на секој меч одделно, на број на голови во прво полувреме, двојна шанса и конечен исход со хендикеп.


- Оглас -

Најнови вести