Пријателство што трае со децении – Легенди и ривали на терен, заедно во војска, па соиграчи во Бундеслигата (Фото)

Кујтим Шаља и Дарко Панчев беа постојано на спротивната страна на терените во поранешна Југославија, но и играа заедно во германски клуб и по повеќе од 30 години останаа и големи пријатели.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *