Прогнозерите од шест меча „составија“ тикет кој носи квота од речиси 150, а има и еден двознак!

Вкупно шест меча се играат денеска од понудата во 22 коло на Спортска прогноза, а преку 1.500 прогнозери нудат интересни комбинации. Возбудувањата ќе започнат во 12:30 часот кога играат Лече и Торино. Интересно е дека речиси 50 отсто од играчите на Спортска прогноза очекуваат овој дуел да заврши нерешено.

Од 14 часот играат Мајорка и Реал Сосиедад, а дури 64 отсто прогнозери, односно речиси две третини очекуваат „двојка“. Во 15 часот се играат три средби. Вест хем е апсолутен фаворит за триумф над Астон вила, па 74 отсто очекуваат „единица“. Конта ситуација е за дуелот Ајачио – Монпелје каде 51 отсто типуваат на „двојка“, односно победа на гостите. Во Серија А, Верона игра против Монца, а 65 отсто сигурност нуди „кецот“.

Денешните возбудувања на Спортска прогноза ќе завршат со меч од Бундеслигата. Волфсбург е домаќин на Унион Берлин, а тука само 26 отсто очекуваат победа на гостите, додека останатите прогнозери се поделени меѓу триумф на домаќините и нерешено.

3005 Лече – Торино                     Х   2.90

1306 Мајорка – Сосиедад             2   2.50

1009 Вест хем – Астон вила          1   2.30

1708 Ајачио – Монпелје                2   2.60

3006 Верона – Монца                    1   2.60

1809 Волфсбург – Унион Берлин    1Х  1.31

———————————————-

Вкупен коефициент:                 147.66

- Оглас -

Најнови вести