Проштална за Компани на „Етихад“, шоуто го украдоа Артета и Ван Перси (Видео)

По 11 години минати во Манчестер сити, на Белгиецот вечерва му е организиран проштален меч меѓу легендите на клубот и легенди на Премиер лигата.

Слични вести...