Публиката мораше да се брани од неверојатните додавања на кошаркарите (Видео)

Мајами го победи Орландо со 93:83 во дуелот на двата тима од Флорида. Кошаркарите на двата тима се мачеа со прецизноста, па вкупно имаше 176 поени, што е премалку за НБА-дуел.

Освен што беа многу непрецизни во шутевите кон кошот, играчите на теренот едноставно го „изгубија компасот“, па малку фалеше да настрада некој од гледачите.

Во првиот случај, искусниот Тим Фрејзер имаше додавање кон публиката, а потоа „шоу“ направи младата ѕвезда на Мајами, Тејлор Херо.

- Оглас -

Најнови вести